Chociaż Marcelin (ta nowoczesna część, leżąca między ulicami Wałbrzyską, Marcelińską, Ptasią i Bułgarską) jest dziełem kilku deweloperów, to wspólna dbałość o ten kwartał zaowocowała stworzeniem przyjaznego do życia osiedla, które zapewnia mieszkańcom większość podstawowych usług. Wpisany w model 15-minutowego miasta Marcelin tworzy dobre miejsce do życia, a realizowana przez nas inwestycja FIQUS Marcelin jest jego ciekawym dopełnieniem.

INTELIGENTNE OSIEDLE

Projektując inteligentne osiedle zaczyna się od myślenia o człowieku. Antropocentryczne podejście do zagospodarowania przestrzeni jest niewątpliwą zachętą do wyboru mieszkania właśnie w takim miejscu. Ważny jest tutaj dostęp do transportu publicznego, ścieżki rowerowe, niewielkie oddalenie od sklepów i budynków usługowych oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych. Zastosowane przez nas ekologiczne rozwiązania oraz koncept zielonego budynku dodatkowo wzmacniają ten przekaz. Według naszej filozofii cztery ściany to zdecydowanie za mało. Nabywcy oczekują teraz więcej przestrzeni (niekoniecznie w ramach zakupionego mieszkania), pragną doświadczać nowego, reorganizują swój styl życia, miejsce do pracy i szukają nowych form wypoczynku.

INWESTYCJA PEŁNA NIESPODZIANEK

Wielofunkcyjny FIQUS Marcelin oddaje do dyspozycji mieszkańców infrastrukturę, która na co dzień będzie równie pomocna, co inspirująca. Zaprojektowana przestrzeń nie będzie bowiem służyć tylko do mieszkania. Nowoczesne, zabawne kolaże na ścianach wewnątrz budynku będą wprowadzać wszystkich w wesoły nastrój. Dla wspólnego użytku mieszkańców zostaną oddane 3 tarasy widokowo-rekreacyjne, zielone wewnętrzne patio oraz wspólny living room – miejsce do pracy i rozrywki. Lokale usługowe w budynku stanowić będą dodatkową przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Gdy pracujesz w domu albo po prostu masz wolne, krótki wypad na kawę i ciastko z pewnością umili dzień.

CO OTRZYMASZ OD FIQUS MARCELIN?

Nieustannie obserwujemy, jak rozwija się miasto, dlatego chcemy by tworzone inwestycje zawierały perspektywiczne rozwiązania, a ich użytkowników zachęcamy do odpowiedzialnych, ekologicznych zachować, które będą ograniczać nasz wpływ na środowisko.

Na naszych oczach rozwija się elektromobilność, dlatego przy budynku zaplanowaliśmy miejsce pod ogólnodostępną stację do ładowania aut elektrycznych. Dla wygody mieszkańców przygotowano komórki lokatorskie i rowerownie, by rzadziej używane przedmioty, a także jednoślady czy wózki miały swoje miejsce poza mieszkaniem. Miłośnicy motocykli także zajadą w hali garażowej odpowiednie miejsce dla swoich maszyn. Zakupy przez Internet robi dzisiaj niemal każdy, dlatego paczkomat tuż pod bokiem nikogo nie zmartwi.

W każdym z mieszkań zostanie przygotowana infrastruktura do podłączenia systemów smart home, bo lubimy technologię i nowoczesność. I wreszcie kwintesencja inwestycji – wszechobecna zieleń: drzewa, ażurowa nawierzchnia dróg wewnętrznych, zielone patio i tarasy, wiszące bluszcze i systemy nawadniania, które sprawią, że zieloność będzie dostępna przez cały rok.

Zobacz więcej: