Poczuj wiosnę jeszcze bardziej

Jeżeli budząca się do życia przyroda porusza w nas jak najlepsze emocje i odczucia, to cóż można poczuć w wiosenne przedpołudnie otwierając oczy w wymarzonym mieszkaniu inwestycji, która zieleń ma w nazwie? FIQUS Marcelin, choć jeszcze w budowie, jest obietnicą udanych poranków – zarówno wiosną, jak i w pozostałych porach roku. Powstający niedaleko Lasku Marcelińskiego 10-piętrowy budynek zaprasza do zakupu lokum wszystkich, którzy cenią bliskość natury, są otwarci na zawieranie przyjaźni i chcą mieć wszystko co potrzebne do wygodnego życia w zasięgu maksymalnie kilkunastu minut.

 

Z zielenią nam do twarzy

Projektanci inwestycji Nickel Development postawili na integrację architektury z naturą, projektując bryłę, która w zależności od punktu obserwacyjnego i pory dnia, będzie ukazywała swoje różne, zaskakujące oblicza. Najwyższy od strony północno-zachodniej budynek, będzie przechodził kaskadowo w coraz niższe kondygnacje od strony południowej. Odsłaniające się w ten sposób przestronne tarasy – zarówno prywatne, jak i wspólne - będą napełniać się naturalnym światłem. Bez wątpienia jednak głównym bohaterem tego projektu pozostanie zieleń. Przy wjeździe na posesję mieszkańców będą witać drzewa, kierując ich do prywatnego, pełnego roślin patio, z którego będzie się wchodziło do klatek schodowych. W ciągu pieszo-jezdnym zostanie zastosowana geokrata, a każda wolna przestrzeń niesłużąca ruchowi wypełni się zielenią. Patio i trzy wspólne tarasy to niemal 1000 mkw. zieleni. Znaczna część tarasów zostanie pokryta odpornym na deptanie karmnikiem ościstym. Pozostałą przestrzeń zdominują ozdobne trawy, zimozielone bambusy, chińskie miskanty, czy przeplatający barierki bluszcz. Donice na tarasach zostaną zaopatrzone w systemy nawadniające, aby zieleń mogła być całorocznym, wartościowym elementem budynku. Zielony dach inwestycji stanie się natomiast powierzchnią do zadań specjalnych. To ekologiczne rozwiązanie umożliwi częściową retencję wody deszczowej, oczyści powietrze, zwiększy bioróżnorodność, zmniejszy poziom hałasu, obniży latem temperaturę otoczenia, stworzy warstwę ognioodporną i przedłuży trwałość dachu.

 

Wiosna objawiająca się szafirem

Prawdziwie zieloną przystanią może także stać się mieszkanie. Zróżnicowane metrażowo (25-104 mkw.) 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe mieszkania z tarasami, balkonami lub portfenetrami spodobają się wyznawcom swobody i wolności. Przestronne tarasy (sięgające nawet kilkudziesięciu mkw.) od wiosny do jesieni mogą z powodzeniem pełnić funkcję dodatkowego pokoju. Sprawdzą się zarówno jako przestrzeń wypoczynkowa, letnia jadalnia, czy domowe biuro. Będzie tu także wystarczająco dużo miejsca, by ustawić donice z ulubionymi roślinami. Na nieco mniejszych, ale nadal zachęcających do wypoczynku, balkonach warto ustawić meble ogrodowe otoczone różnymi formami zieleni. Tutaj na pewno sprawdzi się ogród wertykalny – ziołowy lub kwiatowy oraz posiane w donicach pachnące kwiaty jak macierzanka, czy lawenda. Całość ozdobią wiosenne piękności: hiacynty, żonkile i szafirki. Tak zadbane mieszkanie będzie miało styl przez cały rok. Jeżeli natomiast zatęsknicie za ludźmi, to zaprojektowany w budynku wspólny living-room umożliwi i zachęci do nawiązywania relacji. Zielone tereny nieopodal inwestycji zaspokoją tęsknotę za rekreacją i sportem na świeżym powietrzu. Tutaj się oddycha!

Zobacz więcej: