Inwestycja FIQUS Marcelin powstaje w miejscu, skąd blisko do dużych centrów biurowych zlokalizowanych w zachodniej części Poznania: PIXEL, Business Garden, czy też PGK. To tylko niektóre z dużych biurowców znajdujących się w pobliżu, gromadzących pracowników różnych korporacji i firm. Tym samym mieszkania w FIQUS Marcelin nie są atrakcyjne wyłącznie dla osób, które tę dzielnicę Poznania upatrują sobie jako swój dom, ale i dla inwestorów, którzy zakupiony apartament mogą zechcieć po prostu wynająć i czerpać z niego zyski.

Apartament częstego wynajmu

W wyżej wymienionych biurowcach przestrzenie biurowe wynajmuje wiele dużych podmiotów, w tym takie zatrudniające kadrę międzynarodową. Mieszkania w FIQUS Marcelin mogą stanowić doskonałą bazę lokalową dla tych firm, jeżeli podmioty te zdecydują się na przykład na okresowe wydelegowanie do Poznania pracownika z zagranicznego oddziału. Idąc dalej, inwestorzy nabywający takie apartamenty mogą czerpać zyski z takiego wynajmu – a biorąc pod uwagę liczbę firm zlokalizowanych w okolicy, może być to atrakcyjna okazja na regularny przychód.

Praca w domu, a jednak w biurze

W erze pandemii powszechna stała się praca zdalna i hybrydowa. Wiele firm nie odejdzie od tego schematu – jest on bowiem korzystny często dla obu stron stosunku pracy – dla zatrudnionego, ponieważ pracuje on w komfortowych warunkach domowego zacisza, ale i dla pracodawcy, który nie musi ponosić kosztów związanych z wynajmem powierzchni biurowej. Korporacje pracujące w modelu hybrydowym zakładają, że pracownik w biurze przebywa tylko kilka dni w miesiącu. FIQUS umożliwi najemcom poczuć się w tym modelu komfortowo w dwóch wymiarach. Po pierwsze, mogą oni pracować z własnego M. To rozwiązanie najprostsze i najbardziej oczywiste. Fakt, że korporacyjny hub biurowy znajduje się niedaleko stanowi znaczące udogodnienie w okolicznościach, gdy jednak w biurze trzeba się pojawić – można dotrzeć tam po prostu w kilka minut. Drugi wymiar, w którym nasza marcelińska inwestycja wychodzi naprzeciw potrzebom pracowników zdalnych to przestrzeń coworkingowa Living Room, w ramach której można pójść do biura, nie wychodząc z domu – a wszyscy wiemy jak wielką rolę w mentalnej higienie pracy odgrywa potrzeba wprowadzenia podziału między work i life – a oddzielenie tych dwóch sfer wpływa korzystnie na kondycję psychiczną każdego aktywnego zawodowo człowieka.

Oaza nomadów?

Czy pracując zdalnie musisz być przywiązana do miejsca, gdzie stacjonuje Twoja firma? Nie. W bieżącej dekadzie modne stało się podejmowanie pracy w modelu nieosiedlonym, jako tzw. Digital Nomad. Osoby pracujące w ten sposób swobodnie dobierają sobie miejsce zamieszkania. I o ile zwykle mowa o pracy z egzotycznych lokacji, jak Tajlandia, czy Wyspy Kanaryjskie, nic nie stoi na przeszkodzie, by swoje życie umiejscowić w Poznaniu, na przykład pracując dla firmy zlokalizowanej w Berlinie. Mieszkania i apartamenty w FIQUSie są atrakcyjną propozycją dla osób w ten sposób podchodzących do swojej kariery. Poznań jest tańszy niż stolica Niemiec, jeżeli chodzi o koszty życia i utrzymania, jednocześnie jest miastem bardzo otwartym, kulturowo bogatym, oferuje szeroką gamę atrakcji jeżeli chodzi o weekendowe życie nocne – nic zatem nie stoi na przeszkodzie by swoje nomadowe kroki skierować ku stolicy Wielkopolski.

Miasto w mieście, a jednak blisko natury

Marcelin ze swoim oddaleniem od zgiełku centrum miasta jest także azylem, który można określić stwierdzeniem „daleko ale blisko”. Mimo samego dystansu, który FIQUSa dzieli od centrum, w okolicy znajduje się całe zaplecze infrastrukturalne niezbędne do ‘przeżycia’ w obrębie dzielnicy. FIQUS to jednak prawdziwe „miasto w mieście”. Projektując tę inwestycję zdecydowaliśmy się na podążanie za wytycznymi koncepcji „BIOfilia”, zakładającej dopełnienie przestrzeni roślinnością. Dlatego zdecydowanie nie można twierdzić, że mieszkania w tej marcelińskiej oazie są częścią znienawidzonej miejskiej „betonozy”. Zieleni mnóstwo znajdziemy także w częściach wspólnych – spójnie dopełni ona „biosferę” budynku. Poza mieszkaniami w FIQUSie zaaranżowaliśmy 3 tarasy widokowo-rekreacyjne na dachach, a także nowość, czyli zintegrowaną w ramach inwestycji przestrzeń coworkingową, tzw. living room – który omówiliśmy już powyżej. Całości dopełnia wewnętrzne, zielone patio, odizolowane od hałasu miasta. A jeśli pragniemy jeszcze bardziej uciec na łono natury, Lasek Marceliński znajduje się kilkaset metrów od Waszego mieszkania. To samo tyczy się szerokiej gamy punktów usługowych, dzięki którym nie musicie tak naprawdę opuszczać rejonu swojego nowego „fyrtla”, zlokalizowanego na poznańskim Marcelinie – macie bowiem pod ręką wszystko co niezbędne.

Zobacz więcej: